İLETİŞİM » GİF'te "Bİ'AN BİR İNS'AN"
8 Mart 2018 Perşembe 

Gümüşhane Üniversitesi Çaylak Reklamcılık Kulübü tarafından "Bİ'AN BİR İNS'AN" konulu fotoğraf gösterimi ve söyleşi gerçekleştirildi. Uğur Bulut'un katılımıyla İletişim Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinliğe pek çok öğrenci katıldı.

 

Haber: Fazıl Ballı

 

Gümüşhane Üniversitesi Çaylak Reklamcılık Kulübü’nün hazırladığı fotoğraf gösterimi ve söyleşi programı fotoğraf sanatçısı Uğur Bulut’un katılımıyla gerçekleştirildi. Programa katılan Uğur Bulut konuşmasına fotoğrafçılığa nasıl başladığını anlatarak başladı. Bulut: “2007 yılında onkoloji bölümünde yatarken lösemi hastası olan çocukları görüp çok etkilendim. Bu yüzden 2009 yılında Gümüşhane’de  faaliyet gösteren Sağlık ve Dayanışma Kulübü’nü  kurduk. Bu kulüp ile birlikte onkoloji bölümünde tedavi gören çocuklara yardımcı olunuyordu. Bu faaliyetleri yaptıktan sonra fotoğraf sergisi açmak istedim. Bu sayede fotoğrafçılığa ilk adımımı atmış oldum.” dedi. Zor şartlar altında yarışmalara katıldığını söyleyen Bulut, farklı kategorilerde birçok ödül aldığını ifade etti.

 

“Gümüşhane fotoğraf dalında çok iyi”

 

Bazı durumlarda fotoğraf çekmek için kendisinin ortam yarattığına dikkat çeken Bulut, çektiği fotoğraflarda ise duygularını yansıtmayı amaçladığını belirtti. Sözlerine devam eden Bulut: “Gümüşhane fotoğraf dalında çok iyi nokta halinde bulunmaktadır. Gümüşhane gezip görülerek fotoğraflanması gereken birçok yere sahip. Eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız gezip görmeniz gereken yerlerin başında Gümüşhane gelmelidir.” diye konuştu. Söyleşi programı Uğur Bulut’a plaket taktim edilmesinin ardından sona erdi.

 

Bu haber 444 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.