ÜNİVERSİTEDEN » Vakıf çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor
26 Şubat 2018 Pazartesi 

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, beraberinde üniversitemiz heyeti ile birlikte Gümüşhane Üniversitesi Kalkınma Vakfı’nın çalışmalarına destek için İstanbul’da bir dizi ziyarette bulundu.

 

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Genel Sekreter Yardımcısı ve Gümüşhaneli hemşerimiz olan Eyyüp Karahan’ı makamında ziyaret eden rektörümüz, burada vakfın önemine dair açıklamalarda bulundu. Rektörümüz konuşmasında “Vakfımızın kuruluşunun temel amacı dar gelirli öğrencilerimize burs imkânı tanımak ve öğretim üyelerimizin bilimsel araştırmalarına maddi desteği artırmaktır. Öğretim üyelerimizin şehrimizde yaptığı bilimsel çalışmalar sonucu ürettiği bilimsel bilgileri ilk elden şehrimizle paylaşarak şehir-üniversite bütünleşmesine katkıda bulunacaklardır. Vakfın bir bakıma önemi burada ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle Gümüşhaneli hemşerimiz Sayın EyyüpKarahan’ı ziyaret ettik. Kendilerinden kurulacak vakıf için desteklerini bekliyoruz.” dile getirdi.

 

Gümüşhane Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜSİAD) üyelerinin de katıldığı görüşmede Genel Sekreter yardımcısı Eyyüp Karahan kendisinin de Gümüşhaneli olması dolayısıyla kurulacak vakfın şehir-üniversite bütünleşmesine büyük katkılar sunacağı görüşünde olduklarını belirterek ellerinden gelen yardımı yapacaklarını söyledi. Görüşme sonunda İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Genel Sekreter Yardımcısı Eyyüp Karahan, kurulacak olan Gümüşhane Üniversitesi Kalkınma Vakfı’nın üniversitemize ve şehrimize hayırlara, güzelliklere vesile olması temennisinde bulundu.

Bu haber 105 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.