ÜNİVERSİTEDEN » Şiran heyetinden Rektörümüze teşekkür ziyareti
7 Şubat 2018 Çarşamba 

Şiran Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, beraberinde Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak ve Ak Parti Şiran İlçe Başkanı Erhan Göngör ile birlikte Şiran’da Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun açılması için gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı GÜ Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

Gümüşhane Üniversitesi tarafından 4 Nisan 2017 tarihinde Yüksek Öğretim Kurulu’na Şiran’da Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun açılması için yapılan müracaatın ardından, 23 Haziran 2017 tarihinde YÖK tarafından alınan kararla Şiran ilçesinde ikinci bir meslek yüksekokulu açılması teklifi kabul edilmişti.

 

Bu sebepten dolayı, Şiran Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, beraberinde Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak ve Ak Parti Şiran İlçe Başkanı Erhan Göngör ile birlikte Şiran’da Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun açılması için gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, yapılan ziyaretten memnun olduklarını belirterek, “Mevcut halde Şiran ilçemizde kurulu bulunan Şiran Mustafa Beyaz Meslek Yüksekokulunda Veterinerlik, Gıda İşleme, Bitkisel ve Hayvansal Üretim, Tıbbi Hizmetleri ve Teknikler Bölümlerinde öğrencilerimiz eğitim görmektedirler. Sloganımızda da belirtildiği üzere Gelişen ve Geliştiren Üniversite olarak Gümüşhanemizin bütün ilçelerinin kalkınması ve eğitim faaliyetlerinin yükseltilmesi için yaptığımız çalışmalardan bir tanesi de Şiran ilçemizde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nu açmaktı. Yüksek Öğretim Kurulu’na yaptığımız teklif kabul edildi.Bu nedenle de bizlere teşekkürlerini sunmak için yaptığı bu nazik ziyaretlerinden dolayı Şiran Kaymakamımız Ahmet Vezir Baycar’a, Belediye Başkanımız Yavuz Altıparmak’a ve Ak Parti Şiran İlçe Başkanı Erhan Göngör’e ben de burada teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu haber 418 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.