YAŞAM » Tarsim bilgilendirme toplantısı yapıldı
7 Şubat 2018 Çarşamba 

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve TARSİM Giresun Bölge Müdürlüğü işbirliği ile çiftçilere Devlet Destekli Tarım Sigortaları bilgilendirme ve tanıtım toplantısı Şiran ve Kelkit İlçelerinde yapıldı.

 

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve TARSİM Giresun Bölge Müdürlüğü işbirliği ile çiftçilere Devlet Destekli Tarım Sigortaları bilgilendirme ve tanıtım toplantısı Şiran ve Kelkit İlçelerinde yapıldı. Bu kapsamda Şiran ve Kelkit İlçelerinde üreticilerimize yönelik yapılan Tarsim bilgilendirme toplantısına, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Metin Yalvaç, İlçe Müdürleri, Tarsim Giresun Bölge Müdürlüğünden konu uzmanı ve çiftçiler katıldı.

 

Şiran ve Kelkit İlçelerinde üreticilere yönelik yapılan Tarsim bilgilendirme toplantısında, Sigorta Sistemi ile ilgili genel değerlendirmeler yapılarak, yenilikler ve uygulamalar hakkında bilgiler verildi. Tarsim Giresun Bölge Müdürlüğünden konu uzmanı Burhan Kılıç tarafından çiftçilere Tarım Sigorta konusunda son yapılan yasal değişiklikler anlatılarak, çiftçilerin ürünlerinin don, sel, kuraklık vb. doğal afetlerden zarar görmesi halinde sigorta kapsamına alınması ve zararlarının telafi edilmesi konularında detaylı bilgiler verildi. Toplantıda ayrıca tüm tarımsal ve hayvansal ürünlerin nasıl sigorta kapsamına alınacağı konusunda çiftçilerin ne yapması gerektiği konuları ayrıntılı olarak anlatıldı.

 

Toplantı çiftçilerin sorularının cevaplandırılması ile son buldu.

Bu haber 594 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.