KÜLTÜR-SANAT » Süleymaniye'de Sanat Günleri düzenlendi
18 Aralık 2017 Pazartesi 

Sis Kültür Kafe tarafından Süleymaniye'de Sanat Günleri düzenlendi. Gerçekleştirilen etkinliğe Fotoğraf Sanatçısı ve Radyo Programcısı Dilek Bilge; Yazarı ve Radyocu Serkan Türk konuşmacı olarak katıldı.

 

Haber & Fotoğraf: Destina İlhan

 

Sis Kültür Kafe tarafından Gümüşhane'de Sanat Günleri düzenlendi. Gerçekleştirilen etkinliğe Fotoğraf Sanatçısı ve Radyo Programcısı Dilek Bilge; Yazarı ve Radyocu Serkan Türk konuşmacı olarak katıldı.

 

Fotoğraf Sanatçısı ve Radyo Programcısı Dilek Bilge, "İnsan yaşarken bazı şeyleri anlayamıyor ama belli bir süre geçince, arkaya baktığı zaman farklı şeyleri geride bıraktığını görebiliyor. Umarım geç kalmış sayılmam. Köylere gittiğim zaman okul, kahvehane gibi yerlerin kapalı olması, eski ve kapalı olan şeyler beni çok etkiliyor." dedi. Çok fazla fotoğraf çektiğini ama sadece bir tanesinde istediği duyguyu yakalayabildiğini vurgulayan Bilge, "Sizinle çok neşeli konuşan birisinin yüzünde bambaşka bir hikaye yakalayabilirsiniz. Bundan sonraki hedefim dijital fotoğrafa yönelmektir. Gördüklerimi başkaları da görsün ve hissetsin diye fotoğraf çekiyorum." açıklamasını yaptı.

 

"Şiirlerimde doğa imgesini çok fazla kullanırım"

 

Öykü yazarı, Trabzon Sinema Derneği Başkanı, Kitap Okuru programının sunucusu ve ayrıca Radyoaktif Program Editörü olan Serkan Türk, 1993 yılından beri radyo programı yaptığını söyledi. Türk, "Bir zamanlar burada radyo istasyonunda programcılık yaptım ve o zamanlar radyo programı metinleri yazılıyordu. Ancak bir süre sonra o alan bana yetmemeye başladı. Daha kalıcı bir şeyler yapmak istedim ve anlattığım şeyleri daha sonra bir kağıda döküp dergiye gönderdim. Bunların bir gün kitap olur düşüncesine kapılmadan yazdım." dedi. Trabzon'daki yazarlardan haberinin olmadığını dile getiren Türk, "Dergiler beni o insanlarla karşılaştırdı ve kitabımı yayınladım. Yakında onuncu kitabım yayınlanacak. Gördüğüm, hissettiğim ve duyduğum şeyleri yazıyorum ve bir kısmını bu şehirde yazdım. Şiirlerimde doğa imgesini çok fazla kullanırım. Çünkü değişen şeylerle anlamlandırıyorum ben hayatı." diyerek konuşmasını bitirdi. 

Bu haber 751 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.