ÜNİVERSİTEDEN » Foto safariden fotoğraf sergisine
12 Aralık 2017 Salı 

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi akademisyenleri ve öğrencileri tarafından “Süleymaniye’de Sonbahar” adlı fotoğraf sergisi açıldı. Gümüşhane'nin tarihi yerlerinden olan Süleymaniye Mahallesi'ne ait  fotoğraf sergisi Gümüşhane Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde yapılan törenle açıldı.

 

Haber: Cansu Demir

 

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi akademisyenleri ve öğrencileri tarafından “Süleymaniye’de Sonbahar” adlı fotoğraf sergisi açıldı. Gümüşhane'nin tarihi yerlerinden olan Süleymaniye Mahallesi'ne ait  fotoğraf sergisi Gümüşhane Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde yapılan törenle açıldı. Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültes Öğr. Gör. Burak Türten'in Küratörü olduğu serginin açılışını Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ve Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek yaptı. 

 

“Tarihi güzelliğimizi değerlendirmişsiniz”

 

Vali Okay Memiş, fotoğraf sergisi açılışının ardından şunları dile getirdi: “Hepinize çok teşekkür ederim. İlimize değer katmışsınız. Fotoğraflara tek tek baktım ve hepsi birbirinden güzel. Tarihimizi bu şekilde yansıtmanız çok güzel ve çok başarılı. Fotoğraf sergisinin Doğu Karadeniz Bölgesi illerinde gezmesini istiyoruz.” Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen: “Farkındalık oluşturan Gümüşhane Üniversitesine çok teşekkür ediyorum. Süleymaniye'nin güzel bir mahalle olduğunu biliyorduk, fakat bu fotoğraflarla bunu daha fazla yansıtmışsınız. Fotoğraflar çok güzel ve bu fotoğrafların ilimizin birçok yerinde sergilenmesini istiyoruz.” dedi.

 

Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahri Bayram ise “Süleymaniye, Gümüşhane ile özdeşleşmiş sanatsal ve coğrafik bir alan. Hakikaten çok güzel fotoğraflar çekilmiş. Açıkçası ben bu kadar güzel bir fotoğraf sergisi beklemiyordum, çok güzel olmuş. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Olağanüstü bir manzaraydı, çok etkilendim. Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız da çok beğendiler. Buna benzer çalışmaları sizden bekliyoruz. Sanat, spor ve bilim adına ne gerekiyorsa yanınızdayız. Tekrar akademisyen arkadaşlarıma ve öğrenci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diyerek sergi hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

 

59 seçkilik sergi

 

Sergi Küratörü Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğr. Gör. Burak Türten ise: “İleri Fotoğrafçılık dersi kapsamında öğrencilerimize iyi bir çıktı olması ve şehrimize iyi bir katkı olması adına bu sergiyi açtık. Bu sergi hem öğrencilerimizin teorikte bildikleri şeyleri uygulamaya geçirmeleri hedeflenmekte hem de şehrimizin en önemli turistik noktalarından birisi olan Süleymaniye Mahallesi'nin kamuoyuyla sanatla birleştirerek paylaşılmasını amaçlıyordu. Bu amaçla da sergimizin ilk sergilenme aşaması 1. Gümüşhane Pestil Köme Çalıştayı'na kısmet oldu. Böylelikle sergimizin açılışını Sayın Valimiz, Sayın Rektörümüz, Sayın Belediye Başkanımız gerçekleştirdi. Bugün burada 59 seçkilik sergimizin öncelikle çevre iller başta olmak üzere gezici sergi olmasını hedefliyoruz. Bir anlamda da Gümüşhane’ye ve Gümüşhane halkına hizmet etmeyi hedefliyoruz.” açıklamasını yaptı. 

Bu haber 404 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.