ÜNİVERSİTEDEN » GÜ'den öğretim elemanlarına yönelik proje destek eğitimi
4 Aralık 2017 Pazartesi 

Gümüşhane Üniversitesi Proje Destek Ofisi tarafından öğretim elemanlarına yönelik olarak akademik düzeyde "Araştırma Projesi Hazırlama Eğitimi" verildi.

 

Gümüşhane Üniversitesi Proje Destek Ofisi tarafından öğretim elemanlarına yönelik olarak akademik düzeyde "Araştırma Projesi Hazırlama Eğitimi" verildi. Üniversitemiz Kongre Merkezi B Salonu'nda gerçekleştirilen eğitimde, katılımcılara Prof. Dr. Asım Kadıoğlu, Prof. Dr. Birdoğan Baki ve Prof. Dr. Yener Eyüboğlu tarafından "Bilgi, Bilim, Bilimsel Araştırma, Bilimsel Etkinlikler", "Bilimsel Araştırma Konusunun Seçimi", "Araştırma ile İlgili Bilgi Toplama Yolları ve ARDEB Programlarının Tanıtılması", "Araştırmanın Planlanması" ve "Araştırma Sonuçlarının Analizi ve Dokümantasyonu" başlıkları hakkında bilgiler verildi.

 

GÜ Prof. Dr. Zeybek, öğretim elemanlarının akademik yönlerini güçlendirmeleri ve proje yazımı konusunda daha deneyimli hale gelmeleri için gerçekleştirilen eğitimin önemine dikkat çekerek, "Üniversitelerimiz bilim yuvasıdır. Bilimin ilerlemesi de sürekli araştırma ve geliştirme ile mümkündür. Başta TÜBİTAK olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluşta proje yazımı ile çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Daha donanımlı ve güçlü çalışmalara imza atabilmek için, bilimsel altyapımızın da güçlü olması gerekir. Bizler de gelişen teknoloji ve ilerleyen bilime ayak uydurabilmek için sürekli kendimizi yenilemeliyiz. Bu bağlamda Üniversitemizde görev yapan akademik kadromuz için böylesi bir eğitim programının faydalı olacağını düşündük. Proje Destek Ofisimiz tarafından gerçekleştirilen bu eğitimin, öğretim elemanlarımız için faydalı olacağı kanaatindeyiz. Eğitimin gerçekleştirilmesine vesile olan başta Doç. Dr. Nafiz Maden olmak üzere, Proje Destek Ofisimizin yetkililerine, eğitimde konuşmacı olarak yer alan ve değerli bilgilerini bizlerle paylaşan Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden kıymetli hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Eğitime katılan öğretim elemanlarımıza da aldıkları bilgilerin faydalı olmasını ve en kısa sürede öğrendikleri bu bilgileri, gerçekleştirecekleri projelerle taçlandırmalarını temenni ediyorum." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu haber 253 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.