ÜNİVERSİTEDEN » GÜ Rektörü Prof. Dr. Zeybek'in 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
23 Kasım 2017 Perşembe 

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Prof. Dr. Zeybek, "Cumhuriyetimizin geleceği sevgili çocuklarımızın hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek, bilgi ve donanıma sahip olmaları, dinamik ve açık fikirli olarak yetiştirilmesi öğretmenlerimizin elindedir." dedi.

 

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bugünemek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerinden biri adına ayrılan Öğretmenler Günü'nü kutlamanın onurlu gururunu yaşıyoruz.  Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum  ifadesinde de vurgulanan bir geleneğin temsilcileri olarak bizler, öğretmenlerimize olan şükran borcumuzu hiçbir zaman layıkıyla ödemeyeceğimizin farkındayız. Gençlerin vatanperver, idealist, düzgün huylu, terbiye sahibi iyi bir insan olmasını sağlayan kişiler, öğretmenlerdir." dedi.

 

"Gelecek nesillerin şekillendirilmesinde öğretmenlerimize büyük görev düşmektedir"

 

"Cumhuriyetimizin geleceği sevgili çocuklarımızın hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek, bilgi ve donanıma sahip olmaları, dinamik ve açık fikirli olarak yetiştirilmesi öğretmenlerimizin elindedir." diyen Prof. Dr. Zeybek sözlerine şu şekilde devam etti, "Çocuklarımızın aynı zamanda ahlaki ve kültürel yönden gelişmiş, okuyan, düşünen ve öğrendiklerini ülkesi, milleti ve kendisi yararına rahatça uygulayabilen fertler olarak yetiştirilmesi, ülkemizin ve milletimizin aydınlık geleceği için hayati derecede önemlidir. Bu nedenle gelecek nesillerin şekillendirilmesinde ülkemizin gelişebilmesi ve huzuru için öğretmenlerimize büyük görev düşmektedir. Bu vesileyle Millet Mektepleri'nin açıldığı ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde başta 16 Haziran günü Tunceli Pülümür karayolunda hain terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırılıp, şehit edilen sınıf öğretmeni Gümüşhaneli hemşehrimiz Necmettin Yılmaz'a ve bu uğurda şehit olan tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında eğitime hayatları pahasınca emek ve gönül vermiş bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum."

Bu haber 228 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.