ÜNİVERSİTEDEN » Gümüşhane Üniversitesi Educaturk Tercih Fuarı’na katılıyor
19 Temmuz 2017 Çarşamba 

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren üniversite tercih maratonu 18 Temmuz’da başladı. 26 Temmuz’a kadar sürecek olan bu zorlu süreçte, gençlere destek olmak için Gümüşhane Üniversitesi 21-23 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Educaturk Üniversite Tercih Fuarı için hazırlıklarını tamamladı.

 

2005 yılından bu yana 24 farklı şehirde gerçekleştirdikleri etkinliklerle yaklaşık iki milyon öğrenciyi üniversiteler ile buluşturan Educaturk, 2016-2017 öğrenim yılında ise iki yüz binden fazla öğrenciyi üniversite temsilcileri ile buluşturdu. 2017 tercih döneminde de öğrencilere rehberlik etmek amacıyla Educaturk İstanbul Üniversite Tercih Fuarı yetkililerinin aldığı kararla, Gümüşhane Üniversitesi özel davetli statüsünde fuara katılım sağlayacak.

 

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, fuar yetkililerince ilgili fuara özel olarak davet edilmenin önemine dikkat çekerek, “Üniversitemiz, hızla gelişmeye devam ediyor. Söz konusu fuara davetli statüsünde çağrılmamız da bunun bir göstergesidir. Fuarlar, ilgili kişilerin buluşmasına ve ileriye yönelik işbirliği yapılmasına olanak tanıması bakımından ciddi etkinliklerdir. Gümüşhane Üniversitesi olarak, öğrencilerin geleceklerine yön verecekleri bir fuara davetli olmaktan dolayı onur duyuyoruz. Adı geçen fuarda üniversitemize ait bir stand kurulacak ve üniversitemiz bu standta temsil edilecektir. Fuarda üniversite temsilcilerimiz, üç gün boyunca gençlere puanları üstünden en doğru tercihi yapacakları bölümler hakkında bilgiler sunacaktır. Gümüşhane Üniversitesi olarak Educaturk İstanbul Üniversite Tercih Fuarı’nda öğrencilerle karşılaşarak üniversitemizi daha geniş kitlelere tanıtacak olmanın yanı sıra,  bir cazibe merkezi haline dönüşmenin de anlamlı gururunu yaşıyoruz. Üniversite, öğrencilerin hayatlarının bundan sonraki sürecini belirleyecekleri en önemli kurumlardan birisidir. Gümüşhane Üniversitesi olarak tercih edilen bir üniversite olmak, bizim için önemlidir. Aday öğrencilerin geleceklerini şekillendirecek olan söz konusu bu tercihlerde, üniversite olarak yer almak ve öğrencileri Gümüşhane Üniversitesi çatısı altında toplanıyor olarak görmekten mutlu olacağız.” şeklinde konuştu.

Bu haber 433 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.