ÜNİVERSİTEDEN » Gümüşhane Üniversitesi, Milletle el ele yürüdü
19 Temmuz 2017 Çarşamba 

15 Temmuz Şehitlerini anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü birinci yıl dönümü dolayısıyla Gümüşhane Valiliği ve Gümüşhane Belediyesi tarafından bir Demokrasi Yürüyüşü etkinliği düzenlendi.

 

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ve beraberindeki akademisyenler düzenlenen bu etkinlikte Gümüşhaneli vatandaşlar ile birlikte el ele, omuz omuza yürüdü. Düzenlenen etkinlikte, protokol üyeleri ve vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla sloganlar eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi.

 

Vali Okay Memiş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Halil İbrahim Zeybek, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Jandarma Komutanı Albay Cezayir Danışan, AK Parti İl Başkanı Av.Celalettin Köse, MHP İl Başkanı Nadim Aydın, GTSO Başkanı İsmail Akçay, 15 Temmuz şehit yakınlarının, gazilerinin ve çok sayıda vatandaşın katıldığı yürüyüş, Hasanbey Caddesi, 15 Temmuz Zafer Meydanı istikametinden, etkinliklerin yapılacağı Atatürk Caddesi’ndeki Belediye binası önüne kadar sürdü.

 

Yürüyüş tamamlandıktan sonra gerçekleştirilen tören, Belediye Başkanlığı tarafından Belediye Binası önünde kurulan platformda düzenlenen anma programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

 

Kur’an-ı Kerim okunması ve İl Müftüsü Ercan Aksu’nun şehit ve gaziler için dua etmesiyle devam eden program, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki konuşmasının canlı olarak dev ekranda izlenmesi ve Gümüşhane Protokolünün konuşmalarının ardından Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen sportif yarışmalarda dereceye giren sporcu ve takımlara ödüllerinin verilmesiyle sona erdi. 

Bu haber 220 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.