ÜNİVERSİTEDEN » BESYO 2. dönem mezunlarını verdi
24 Mayıs 2017 Çarşamba 

Gümüşhane Üniversitesinde Beden Eğitimi Ve Spor Yüksek Okulu için mezuniyet töreni düzenlendi. Üniversitenin Yeni Kongre Merkezinde düzenlenen 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet törenine Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu, BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Can, öğretim elemanları, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Haber&Fotoğraf: Destina İlhan&Fazıl Ballı

 

Gümüşhane Üniversitesinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu için mezuniyet töreni düzenlendi. Üniversitenin Yeni Kongre Merkezinde düzenlenen 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet törenine Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu, BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Can, öğretim elemanları, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Düzenlenen programda konuşma yapan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Can, “Bugün Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu olarak 2. dönem mezunlarımızı vermenin büyük gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Eğitim hayatını bitirip çalışma hayatına başlayacak olan mezunlarımızı tüm akademik personeller adına kutluyorum. Ayrıca büyük emek ve zorluluklarla evlatlarını yetiştiren siz değerli ailelere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün hayatınızın en özel ve en önemli anlarından birini yaşıyorsunuz. İyisiyle kötüsüyle geçen 4 yıllık bir eğitimin sonunda sizleri beden eğitimi öğretmeni olarak üniversitemizden uğurluyoruz. Bu bizler için bir ayrılık değil, bir başlangıçtır. Mezun olan öğrencilerimizin bazıları öğretmen olarak, bazıları spor işletmelerinde çalışarak bazıları da spor eğitimine devam ederek akademik anlamda eğitime hizmet edeceklerdir. Sizlerden beklentimiz ve temennimiz burada kazandığınız mesleki tecrübe ve bilgi birikimlerinizle vatanımıza, milletimize faydalı bir eğitmen olmanız, bayrağımızı her zaman yükseklerde tutmanız, ülkemize spor bilincini, kültürünü yerleştirmeniz ve her zaman haktan adaletten yana olmanızdır. Bu yolda şunu bilmenizi isterim ki yanınızda olacağız. Çünkü biz büyük bir aileyiz, BESYO ailesiyiz.” dedi.

 

“Yılmadan emek verdik”

 

Mezun olan öğrenciler adına konuşan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu birincisi Olgun Yerlikaya'nın konuşmasıyla program devam etti. Mutluluğu ve hüznü bir arada yaşadığını belirten Yerlikaya, “Bu başarıyı hiçbir zaman desteğini esirgemeyen anneme, aileme armağan ediyorum. Sizin benimle gurur duyuyor olmanız benim için en büyük mutluluk kaynağıdır. Hepimiz 4 yıllık eğitim hayatı boyunca yılmadan emek verdik. Unutmayalım ki bu bizim için bir son değil, aydınlık günler için bir başlangıçtır. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün genç nesiller diye bahsettiği bir zamanların gençleri sizlere, bizlere ve bizden sonraki nesillere, milli değerlerimize bağlı vasiyetlere sahip çıkmalı. Ben buna inanıyorum. Eminim birçok arkadaşım basketbolun potaya girmesindense; doğru, dürüst, yalan söylemeyen, vatanına ve bayrağına gönülden bağlı çocuklar yetiştirmenin daha önemli olduğunun farkındadır.” ifadesini kullandı.

 

“İlim kendini bilmektir”

 

Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu ise, “Bugün hüzün, mutluluk ve sevinci bir arada yaşıyoruz. Genç bir üniversitedeyiz ama mezun veriyoruz. Vizyonumuz geniş, her defasında değişik nesiller elde ediyoruz. Genciz, umudumuz yüksek, amacımız büyük, daha fazla fırsatımız var. Çok daha yeni, mükemmel bir üniversite kuracağız. Bundan sonraki süreçte sadece BESYO olarak değil her alanda en iyi eğitimi veren bir üniversite olmasını sağlayacağız. Gümüşhanemizin de bundan başka çıkar yolu yok. Bazen bu kadar küçük bir yerde ne yapılır diyebilirsiniz ama en güzel şeyler yapılır aslında. Kalbi Türkiye için atan kalplere ihtiyacımız var. İstediğiniz kadar nitelikli bireyler yetiştirebilirsiniz ama kalbi bizimle değilse, Türkiye ile değilse hiçbir faydası yok. İlim kendini bilmektir. Gençler sizden tek beklentimiz milli ve manevi değerlerimizi unutmamanız bu misyonumuz her şeyin daha üzerindedir.” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından mezun öğrencilere diplomaları dağıtıldı. Keplerin atılması ile mezuniyet töreni sona erdi. 

 

 

 

Bu haber 207 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.