ÜNİVERSİTEDEN » GÜ Edebiyat Fakültesinin mezuniyet töreni gerçekleştirildi
23 Mayıs 2017 Salı 

Gümüşhane Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencileri mezun oldu. Yeni Kongre Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu, Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Bayram Nazır ve Yrd. Doç. Dr. Merve Karaçay Türkal, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

 

Haber: Hilmiye Oktay

 

Fotoğraf: Baturay Can

 

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Edebiyat Fakültesi mezuniyet töreni Gümüşhane Üniversitesi Yeni Kongre Merkezinde düzenlendi. Edebiyat Fakültesi mezuniyet törenine Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu, Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Bayram Nazır ve Yrd. Doç. Dr. Merve Karaçay Türkal, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanan törenin ardından Gümüşhane tanıtım filmi ve Gümüşhane Üniversitesi tanıtım filmi izlendi. Daha sonra konuşma yapan Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Üniversitemiz Türkiye'deki en genç üniversitelerden biri. Genç bir üniversite olmamıza rağmen hızla gelişen bir üniversite olduk. Gümüşhane Üniversitenin kuruluşundan itibaren hem akademik personel hem de öğrenci sayısındaki artışlar devam ediyor. Bu ise üniversitenin gelişimine bağlı olarak ilerliyor.” dedi. Prof. Dr. Zeybek, “Değerli veliler, her biriniz evlatlarınızın bugünlerini görebilmek için ciddi fedakarlıklarda bulundunuz. Bu fedakarlıkların boyutunu en iyi siz biliyorsunuz. Öğrencilerimizden beklentilerimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ailelerinin kıymetlerini bilmeleri yönündedir. Tüm öğrencilerimize hayatları boyunca başarılar diliyorum.” ifadesini kullandı. Prof. Dr. Zeybek'in konuşmasının ardından Gümüşhane Üniversitesi Halk Oyunları ekibinin hazırladığı gösteri gerçekleştirildi. Daha sonra Edebiyat Fakültesi birincisi Hülya Bilgin mezuniyet kütüğüne plaka çaktı. Dereceye giren öğrencilere hediye takdim edilip, mezun olan öğrencilere diplomaları verilerek tören son buldu.  

 

 

 

 

Bu haber 180 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.