ÜNİVERSİTEDEN » Gümüşhane Üniversitesinde mezuniyet coşkusu
22 Mayıs 2017 Pazartesi 

Gümüşhane Üniversitesinde 9. mezuniyet töreni ve kuruluş yıl dönümü etkinlikleri düzenlendi. Gümüşhane Üniversitesi Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erdem, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Halil İbrahim Zeybek, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Haber: Muhammed Bulut & Sümeyye Altun

 

Fotoğraf: Baturay Can

 

Gümüşhane Üniversitesi’nde 9. mezuniyet töreni ve kuruluş yıl dönümü etkinlikleri düzenlendi. Gümüşhane Üniversitesi Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa Gümüşhane  Valisi Okay Memiş, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erdem, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Halil İbrahim Zeybek, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Gümüşhane Üniversitesi Halk Oyunları ekibinin gösterisiyle başlayan program, mezun olan öğrenciler adına konuşan üniversite birincisi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Rüya Bingöl’ün konuşmasıyla devam etti. Hüznü ve gururu bir arada yaşadıklarını belirten Bingöl, “Yeni bir okula, yeni bir bölümle başlarken acaba yeterli eğitim alabilecek miyiz diye düşündük hepimiz. Fakat o kadar sağlam bir akademisyen kadrosuna sahibiz ki gerçekten bizim için çok çaba harcadılar. Başarılarıyla bizlere de örnek oldular. Bütün hocalarımızın üzerimizde çok fazla emeği var. Hepsinden çok şey öğrendim. Şimdi ben ve arkadaşlarım her ne kadar yolun sonunda görünsek de aslında yolun çok başındayız. Bütün arkadaşlarıma hayatlarında esenlik, başarı ve mutluluk diliyorum.” dedi.

 

"Üniversitemiz ülkemizin en genç üniversiteleri arasında yer alıyor"

 

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek yaptığı konuşmada "Üniversitemiz ülkemizin en genç üniversiteleri arasında yer alıyor. 31 Mayıs 2008 tarihinde kurulmuştur. 31 Mayıs’ta kurulduğu için biz mezuniyet törenimizi dokuzuncu kuruluş yıl dönümü töreniyle birleştirmiş olduk. Kuruluşundan bugüne kadar geçen süre içerisinde her fakültenin hem idari hem öğrenci sayısında önemli artışlar gerçekleşti. Velilere verdikleri emekten dolayı teşekkür ediyorum." dedi. Rektör Zeybek, Gümüşhane Üniversitesinin kuruluşundan itibaren hem öğrenci sayısının hem de akademik personel sayısının %323 arttığını belirtti.

 

Gümüşhane Valisi Okay Memiş ise, "Gümüşhane Üniversitesi, Sayın Cumhurbaşkanımızın her ile bir üniversite projesinden bir tanesi. Üniversitenin bugünkü durumuna bakacak olursak Kurucu Rektör İhsan Günaydın hocaya ve o zamanki çalışma ekibine de teşekkürü bir borç bilirim. Gümüşhane gibi coğrafyası çok çetin kayalıklarla çevrili olan bir alanda, adeta modern Sümela manastırı gibi binaları yerleştirmek hiç kolay değil. Yeni rektör hocamızla birlikte hem bizlere hem de Gümüşhane’de yaşayan vatandaşlarımıza çok daha entegre olmuş bir üniversiteyi görmeyi özellikle hayal ediyoruz. Gümüşhane bir üniversite kenti olmalı. Her türlü desteği üniversiteye vermek bizim görevimiz." şeklinde konuştu. Vali Memiş, Üniversite öğrencilerinin çok daha güzel vakit geçirmesi için yapılan sosyal nitelikli projelere değindi. Yapılan konuşmaların ardından mezuniyet kütüğüne üniversite birincisi Tarih Bölümü öğrencisi Rüya Bingöl’ün plaka çaktı. Dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve ödülleri verildi. Öğrencilerin hep bir ağızdan diploma yemini etmesi ve kep atmasının ardından tören son buldu.

 

 

 

Bu haber 561 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.