ÜNİVERSİTEDEN » Rektör Zeybek İkametini Gümüşhane’ye aldırdı
23 Şubat 2017 Perşembe 

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek Gümüşhane Nüfus Müdürlüğüne giderek 3 yıl içinde nüfus cüzdanının yerini alacak olan yeni nesil çipli kimlik kartı için müracaat yaptı.

 

Parmak izi ve avuç içi biyometrik kayıtlarını yaptırarak yeni kimlik kartı başvurusunu yapan Rektör Zeybek’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu ve Gümüşhane Üniversitesi Genel Sekreteri Mustafa Baytar eşlik etti.

 

Gümüşhane İl Göç İdaresi Müdür Vekili Ruşan Kalaycı ile görüşen ve yeni kimlik kartı başvurusuyla birlikte ikametgahını Gümüşhane’ye aldıran Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Yeni çipli kimlik kartları vatandaşımızın günlük hayatına önemli kolaylıklar getirecek.  Güvenlik konusundan, istenen bilgilere kolaylıkla ulaşılmasına ve vatandaşın işlerinin daha çabuk görülmesine kadar birçok alanda önemli avantajlar sağlayacak. Bu önemli hizmetin milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Kısa bir süre önce Gümüşhane Üniversitesine Rektör olarak atanmam nedeniyle yeni cipli kimlik kartımı Gümüşhane’de almam nasip oldu. Bundan büyük bir memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. Ayrıca bugün  ikametimi de Gümüşhane’ye aldırdım. Şimdi Gümüşhaneli olduk.” dedi

Bu haber 1010 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.