SPOR » Gümüşhane’de ücretsiz kick boks
25 Kasım 2016 Cuma 

Son yıllarda dünyada olduğu gibi ülkemizde de popülerliği artarak devam eden bir spor dalı olan kick boks Gümüşhane'de, ücretsiz olarak veriliyor. Milli Takım Antrenörü Erol Eroğlu tarafından bay, bayan grubu olarak eğitimin ücretsiz verilmesi, maddi durumu iyi olmayan gerek bölge halkı gerekse üniversite öğrencileri için büyük avantaj sağlıyor.

 

Haber: Bilal Haydan

 

Gümüşhane'de ücretsiz olarak verilen kick boks eğitimine ilişkin düşüncelerini dile getiren Kick Boks Milli Takım Antrenörü Erol Eroğlu, kick boksun; yüksek kondisyon gerektiren yumruk, tekme, diz ile sınırlı clinc uygulamalarının bir araya getirilmesiyle oluşan eklektik bir dövüş sporu olduğunu söyleyerek, egzersiz sistemi tarzında uygulanabilen tam temaslı bir mücadele sporu olarak yapıldığının altını çizdi. Son yıllarda dünyada olduğu gibi ülkemizde de popülerliği artarak devam eden bir spor dalı olan kick boksu devletin kendilerine vermiş olduğu imkânlarla bay, bayan grubu olarak öğrenmeye gelen bireylere elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştığını belirten Eroğlu, Gümüşhane’de bu eğitimin ücretsiz olarak verilmesinin maddi durumu iyi olmayan insanların bu alanda kendilerini geliştirebilmeleri için büyük bir avantaj sağladığını ifade etti.

 

“Kick Boks’u özellikle bayanlar yapmalı”

 

Günümüz koşullarında dışarıdaki tehlikelere karşı kendilerini koruyabilmeleri için kick boks sporunu özellikle bayanların yapması gerektiğini vurgulayan Eroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Bildiğiniz gibi sporun yaşı yoktur. Yediden yetmişe herkesin yapması gerektiğine inanlardanım ve özellikle de bayanların yapması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bayanlar dışarıda çeşitli sebeplerden dolayı kötü niyetli insanların saldırılarına maruz kalarak savunmasız duruma düşebiliyorlar. Bu bağlamda kick boks eğitimi alarak bu saldırılara karşı kendilerini rahatlıkla koruyabilirler.”

 

“Kick boks sporunun birçok yönde faydası var”

 

Kick boksun sadece dövüşmekten ibaret olmadığının, birçok yönde faydası bulunduğunun altını çizen Eroğlu, “Kick boks sadece dövüşmekten ibaret olan bir spor değildir. Kick boks; sağlık, özgüven, stres gibi birçok yönde faydası bulunan, insanları sigara, uyuşturucu, alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak tutan bir spordur. Bu sporu yapan bir kişi, hayata daha emin adımlarla yürüdüğünün ve başarıdan başarıya atladığının farkına varacaktır. Temennimiz herkesin kick boksu yaparak mutlu olması yönündedir.” dedi.

 

Milli Antrenör Eroğlu, kulüp başarılarına da değindi

 

Öte yandan bu spor dalına yönelik ilgisinin, başarılarının nereden geldiğini belirten Eroğlu: “Yıllardır kick boks derslerini severek veriyorum. Çocukluğumdan beri kick boksa olan sevgim hiç bitmedi, biteceğini de zannetmiyorum. Bundan olsa gerek işimi severek yapıyorum. Derslerime enerjik bir şekilde başlamam, öğrencilerime çok olumlu yansıyor. Bu da öğrencilerimin antrenmanı severek ve azimle yapmasına vesile oluyor. Kulüp olarak böyle bir çalışma ortamımızın olması yapılan kick boks müsabakalarında altın, gümüş ve bronz gibi çeşitli madalyalar alarak birçok alanda derece yapmamızda etkili oldu. Elde ettiğimiz bu başarılar hem beni hem de öğrencilerimi çok mutlu etti ve mutlu etmeye devam edecektir.” diyerek sözlerini noktaladı.

Bu haber 1559 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.