GÜNCEL » 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi açıldı
29 Eylül 2016 Perşembe 

Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu, 15 Temmuz demokrasi şehit ve gazileri için fotoğraf sergisi düzenlendi. 81 ildeki KYK Yurtları'nda açılan serginin amacı, şehit ve gazilerimizi unutturmamak. Tüm KYK yurtlarında iki hafta boyunca sürecek olan fotoğraf sergisi öğrencilere ve sivil halka sunuluyor.

 

Haber : Murat Keleş

 

Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu, 15 Temmuz demokrasi şehit ve gazileri için fotoğraf sergisi düzenlendi. Anadolu Ajansı tarafından çekilen fotoğraflar KYK Gümüşhane Halit Zarbun Erkek Öğrenci Yurdu'nda öğrencilere ve sivil halka sunuldu.   

 

Halit Zarbun KYK Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Yakup Şimşek konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Şimşek, uygulamanın üniversite öğrencilerinin ve sivil haklın darbelere karşı bilinçlenmesinde büyük rol oynadığını vurguladı. "Darbelere karşı dik bir duruş sergileyerek demokrasinin daima yanında bulunacağız. Ülkemiz zor bir süreci büyük facialar yaşanmadan atlattı. Bunun için şehitlerimize ve gazilerimize teşekkür ediyorum. Her zaman şehit ve gazi ailelerinin yanında olacağız." dedi. İki haftaya yakın sürecek fotoğraf sergisi Gümüşhane merkezinde bulunan dört yurtta devam ediyor. 

Bu haber 278 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.