SPOR » Birlikte şampiyonluğa
8 Ağustos 2016 Pazartesi 

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan ve 27-31 Temmuz 2016 tarihleri arasında Sakarya ilinde düzenlediği Havalı Silahlar Atatürk kupasına  Gümüşhane'yi temsilen beş genç bayan, bir yıldız erkek olmak üzere toplam altı   sporcu ile katıldı.

 

Genç bayanlar havalı tüfek disiplininde milli sporcu Şeymanur Koca 414.6 puanla Türkiye Şampiyonu oldu ve kendine ait olan 413 puanlık önceki müsabaka rekorunu  kırarak yeniden  Türkiye rekorunun da sahibi oldu. Büyük erkekler havalı tüfek disiplininde milli sporcu Mehmet  Abiş 614,7 puanla finale ikinci sıradan girerek final müsabakası sonunda yerini korudu ve müsabakayı ikinci olarak  tamamladı. Yıldız erkekler havalı tüfek disiplininde sporcu  Furkan Abiş 401.1 puan alarak madalya yarışındaki yeri  korudu ve  yeniden Türkiye şampiyonu oldu.

 

Madalya ile dönen sporcu sayısı artıyor

 

11-14 Ağustos 2016 tarihleri arasında Mersin'de yapılacak olan Mehmet Bülent Torpil Havalı ve Ateşli Silahlar Milli Takım Seçme Yarışmaları'na şampiyon sporcuların yanı sıra diğer müsabık sporcularla da katılarak 16-23 Eylül 2016 tarihleri arasında Azerbaycan’ın Gabala kentinde yapılacak olan gençler dünya kupasına katılacak milli takım içerisinde yer almak için mücadele edilecek.  

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, "Kulübümüzde havalı tüfek disiplininde yetişmiş ve yetişmekte olan milli sporcuların yanı sıra yapılan tüm müsabakalarda madalya ve kupayla dönen sporcularımızın sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu müsabakalardan da madalyalarla ve kupalarla dönen Antrenörümüz Coşkun Abiş’i ve sporcularımızı  başarılarından dolayı kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum." dedi. 

Bu haber 678 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.