TÜRKİYE » Uluslararası Stratejik Sağlık Araştırmaları Merkezi (USSAM) kuruldu
15 Mart 2016 Salı 

Selçuk, Süleyman Demirel, Gümüşhane ve Kırıkkale Üniversiteleri  Sağlık Yönetimi Bölümü Öğretim üyelerinin öncülüğünde ve Genel Merkezi Konya olan Uluslararası Stratejik Sağlık Araştırmaları Merkezi (USSAM) kuruldu.

 

Selçuk, Süleyman Demirel, Gümüşhane ve Kırıkkale Üniversiteleri  Sağlık Yönetimi Bölümü Öğretim üyelerinden; Prof.Dr. Ramazan Erdem, Doç. Dr. Musa Özata, Doç. Dr. Sedat Bostan, Doç. Dr. Yunus Emre Öztürk, Yrd. Doç. Dr. Ali  Yılmaz, Yrd. Doç. Dr Taşkın Kılıç,  Yrd. Doç. Dr. Vahit Yiğit,  Dr. Mehmet YorulmaZ ve Öğr. Gör. Selami Seven öncülüğünde Genel Merkezi Konya olan Uluslararası Stratejik Sağlık Araştırmaları Merkezi (USSAM) kuruldu.  

 

Merkezin temel amacı;sağlık ve tıp alanında ortaya çıkan gelişmeleri takip ederek bu konular üzerine stratejik araştırmalar yapmak. Ayrıca üretilen bilgi, eleştiri, düşünce ve önerilerin, başta politika yapıcılar, karar vericiler ve uygulayıcılar olmak üzere tüm sağlık ve sosyal sistem paydaşları ile paylaşması ve paydaşlar arasında dayanışmanın geliştirilmesi hedefleniyor. Ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyette bulunması planlanan merkezin, ülkemizin ve insanlığın sağlık statüsünün yükseltilmesi noktasında her türlü katkıyı yapacağı beyan ediliyor. 

Bu haber 844 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.