TÜRKİYE » Bu kez pedallar Yeşilay Haftası için çevrildi
9 Mart 2016 Çarşamba 

Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası münasebetiyle Gümüş Pedal Bisiklet Grubu ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Gümüşhane Şubesi ortaklığında sağlıklı yaşam için bisiklet turu gerçekleştirildi.

 

Faaliyet, 6 Mart 2016 Pazar günü Gümüşhane Merkez Fatih Parkı önünden başladı.  Bağlarbaşı – Akçakale – Tekke – Yeniyol güzergahında devam edilerek Arzular beldesi yol ayrımında bulunan tarihi Tohumoğlu Köprüsü'nde son buldu.

 

Gidiş geliş 36 km'lik mesafede gerçekleştirilen faaliyete lisanslı 10 sporcu katıldı.  Amaçlarının Gümüşhane’de bisiklet kullanımı ve sporu teşvik etmek olduğunu söyleyen Gümüş Pedal Bisiklet Grubu üyeleri,  bu tür etkinliklerle sigara, içki, uyuşturucu vb. zararlı alışkanlıklardan uzak durulacağını ve sporla sağlıklı yaşamın elde edileceğini belirttiler. Ayrıca Gümüş Pedal Bisiklet Grubu olarak bu tür özel günlerde etkinlikleri artırarak her kesimi kötü alışkanlıklardan uzak tutup sağlıklı yaşama davet edeceklerini eklediler. 

 

Faaliyet bitiminde Türkiye Yeşilay Cemiyeti Gümüşhane Şubesi tarafından Gümüş Pedal Bisiklet Grubu üyelerine hediyeler verilerek yaptıkları farkındalık için teşekkür edildi. Ayrıca zararlı alışkanlıklarla mücadele konusunda bu gibi etkinliklerin arttırılması istendi. 

Bu haber 700 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.