SPOR » Atıcılar Atatürk Kupasında Şampiyon Oldu
8 Aralık 2015 Salı 

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu’nun geçtiğimiz hafta sonu Mersin ilinde düzenlediği Havalı silahlar Atatürk Kupası’na Antrenör Coşkun Abiş yönetiminde Gümüşhane’yi temsilen katılan Gençlik ve Spor Kulübü önemli başarılara imza attı.

 
Müsabakalara, üç genç bayan, bir yıldız bayan, üç yıldız erkek, bir büyük erkek olmak üzere toplam sekiz sporcu ile katılan Gümüşhane ekibinden milli sporcu Şeymanur Koca, genç bayanlar havalı tüfek disiplinde 205,2 puan ile müsabakalarda yeni Türkiye rekoru kırarak şampiyon oldu.
 
Yıldız erkekler havalı tüfek disiplininde sporcu Furkan Abiş de 396,9 puan alarak Türkiye şampiyonu olurken, sporcular Şeymanur Koca, Melike Arduç ve Semiha Dalma genç bayanlar havalı tüfek disiplininde, M. Furkan Abiş, Mehmet Selim Günday ve Muhammet Kolcu ise yıldız erkek kategorisinde takım halinde Türkiye birincisi olarak tamamlama başarısını gösterdiler.
 
Milli sporcu Mehmet Abiş ayrıca büyük erkekler havalı tüfek disiplinin de 621,1 seri puanı ile finale kalarak müsabakayı dördüncü sıradan tamamladı.
 
Bu haber 669 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.