SPOR » Gümüşhane’de Kick Boks
4 Aralık 2015 Cuma 

Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yaklaşık 8 yıldır Avrupa’nın en gözde spor dallarından biri olan kick boks çalışmaları devam ediyor.

 

Haber: Ferhat ÖZTÜRK

 

Kick Boks Federasyonu Organizasyonu Kurul Üyesi ve Kick Boks Gümüşhane İl temsilcisi Erol Eroğlu, 2007 yılından bu yana yaklaşık 500 lisanslı sporcunun yetişmesine destek olduklarını söyledi.

 

Kick boksun kişileri zihinsel, fiziksel ve ruhsal açıdan geliştiren ve rahatlatan bir spor dalı olduğunu belirterek, "İlginin her geçen gün arttığı bu spor 7 yaşından itibaren yapılabilir. Bu sporla uğraşan herkesin ring sporcusu olmasına gerek yok. Amacımız gençleri sokaklardan, uyuşturucu illetinden ve her türlü kötü alışkanlıklardan koruyabilmek, onlara temiz gelecek inşa edebilmektir" dedi.

 

Spor İl Müdürlüğü’nde yapılan bu çalışmalar için her türlü imkanın var olduğunun altını çizen Eroğlu, “Ring sporcusu olmak isteyen gençlerimizi de önce ulusal yarışmalara hazırlayıp ilimizi temsil etmek daha sonra uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil etmek üzere yetiştirme gayretindeyiz" şeklinde konuştu.

Bu haber 1130 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.