EKONOMİ » Gümüşhane'de bin 650 kişiye istihdam imkanı
16 Kasım 2015 Pazartesi 
Gümüşhane'de "Toplum Yararına Programlar" (TYP) kapsamında çalıştırılmak üzere bin 650 kişi işe alınacak.
 
 
Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce yapılan yazılı açıklamada, 2015-2016 döneminde kullanılmak üzere bin 650 kişilik Toplum Yararına Program ödeneği tahsis edildiği bildirildi.
 
 
İl genelinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşları tarafından hazırlanan programların 1 Aralık 2015 tarihi itibariyle başlayacağının belirtildiği açıklamada, programlarda çalışmak isteyen işsiz vatandaşların Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerektiği ifade edildi.
 
 
Müracaatların 25 Kasım Çarşamba günü mesai bitiminde sona ereceğinin vurgulandığı açıklamada şunlar kaydedildi:
"Programlardan yararlanmak isteyen kişilerin İŞKUR'a kayıtlı işsiz olması, programa müracaat ettiği tarihte 18 yaşını bitirmiş olması, emekli, malul, dul ve yetim maaşı almaması, kamudan herhangi bir ad altında maaş vb. gibi gelirlerinin olmaması, açık öğretim hariç öğrenci olmaması, SGK kayıtlarına göre çalışıyor olmaması gerekmektedir.  Mevcut mevzuatımız gereği 2013 yılı ve devamında müracaat edecekleri kamu kurum ve kuruluşlarında toplam 18 ay çalışanlar tekrar aynı kamu kurum ve kuruluşunun programına başvuru yapamayacaklardır. Ayrıntılı bilgi İŞKUR İl Müdürlüğü, 0 456 213 43 10 veya 444 75 87 numaralı telefondan alınabilir."
Bu haber 656 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.