SAĞLIK » Gümüşhane'de Çocuk Diş Polikliniği Açıldı
16 Ekim 2015 Cuma 

Gümüşhane Ağız ve Diş Sağlığı merkezi bünyesinde 12 yaş altı hastaların tanı ve tedavilerinin etkin biçimde yürütülmesi için çocuk diş polikliniği açıldı.

 

Ağız Ve Diş Sağlılığı Merkezi Başhekimi Dt. Yunus YALÇIN, “İlimizin ihtiyacı olan Çocuk Diş Kliniğini merkezimizde hizmete açarak 12 yaş altı çocuklarımızın diş tedavi işlemlerini daha ideal şartlarda yapılmasını hasta ve ebeveyn memnuniyetini artırmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Kurum Diş Hekimlerinden Dt. Güneş Kalkan Yardım ise çocuk diş hekimliğinin (Pedodonti), 0-12 yaş grubundaki bebek ve çocukların, süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunması ve çürük, travma, genetik gibi etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçladığını belirterek şunları kaydetti:

"Çocukların ağız ve diş sağlığının korunması ağız ve diş sağlığını tehdit eden her türlü sorunun tespit edilebilmesi ve tedavisinin yapılabilmesi için çocuklar 6 ayda bir düzenli hekim kontrolüne getirilmelidir. Burada önemli olan bu sorunların erken teşhisi ve tedavisidir. Erken teşhis çocuğun fiziksel ve duygusal gelişimini olumlu yönde etkileyecektir.”

Bu haber 565 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.