SPOR » Türkiye rekoru Gümüşhane’den
30 Eylül 2015 Çarşamba 

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından düzenlenen Havalı Silahlar “Gaziler Kupası” bayanlar yarışmasında Şeymanur Koca 411,9 seri puanı ile yeni Türkiye rekoru kırdı.

 

Sakarya'da gerçekleştirilen yarışmada Gümüşhane’yi temsilen Antrenör Coşkun Abiş yönetiminde üç bayan sporcu katıldı.

 

Gümüşhanelei Milli sporcu Türkiye rekortmeni Şeymanur Koca genç bayanlar havalı tüfek disiplininde 411,9 seri puanı ile yeni Türkiye rekoru kırarak şampiyon oldu.

 

Diğer sporcular Melike Kübra Arduç, 90,3 seri puanı  ile müsabakayı ikinci tamamlarken Semiha Dalma ise 397,6 seri puanı ile üçüncü oldu. 

 

Genç bayanlar havalı tüfek disiplininde takım halinde kendilerine ait olan 1177,2 lik puanlık eski rekorlarını 1199,8 puana çıkaran sporcular, Şemanur Koca, Melike Arduç, Semiha Dalma takım halinde şampiyonu oldu.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan yaptığı açıklamada, "Gençlik ve Spor kulübümüz bünyesinde faaliyet gösteren sporcularımız katıldıkları bu yarışmada başarılı oldular. Uluslararası alanda, ülkemizi en üst düzeyde temsil etmek, bu alanda görev alacak sporcu ve spor yöneticilerinin her an hazırlıklı bulunmalarını sağlamak ve onlara çalışma imkânı sağlamak bizim görevimizdir. Müsabakalarda başarılı olan çalıştırıcı ve sporcularımızı kutluyorum” dedi.

 

Aslan ayrıca, Vali Yücel Yavuz’a ile Belediye Başkanı ve aynı zamanda Atıcılık ve Avcılık İl Temsilcisi Ercan Çimen’e vermiş oldukları maddi manevi desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Bu haber 1043 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.