SPOR » Yaz Spor Okulları Açıldı
30 Haziran 2015 Salı 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen yaz spor okulları aydın doğan spor salonunda düzenlenen türenle açıldı.

Aydın Doğan Spor Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Gençlik Hizmetleri Spor İl müdürü İsrafil Aslan, spor teşkilatının 77. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Türkiye'nin 81 ilinde eş zamanlı olarak spor okulları açıldığını söyledi.

Çocuklar ve gençlerin kötü alışkanlıklarından uzak, antrenörler eşliğinde düzenli spor yapabilmeleri için her türlü alt yapı eksikliklerini tamamladıklarını anlatan Aslan, "Açtığımız 23 branşta çocuklarımız ve gençlerimiz spor yapma imkanı bulacaklar. Gençlerimizin kahvehane, internet kafe gibi sağlık açısından uygun olmayan yerlerde vakit geçirmeleri yerine, spor salonlarında ve sahalarda boş vakitlerini eğlenerek ve spor yaparak değerlendirmeleri gerekir" dedi.

Karate, bilek güreşi, voleybol, hentbol, basketbol, atıcılık, jimnastik, halk oyunları gibi 23 branşın bulunduğu yaz spor okulları, 15 eylül 2015 tarihine kadar devam edecek.

Bu haber 672 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.