SAĞLIK » Kendi kitaplarını çıkarıyorlar
22 Haziran 2015 Pazartesi 

İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü öğrencilerine yönelik alanlarıyla ilgili yeterli kaynak olmadığının altını çizen Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nuri Güleşci, kendi bölümlerine özgü bir kitap çıkaracaklarını ve bu kitabı ilk önce kendi üniversitelerinde yayınlayıp daha sonra ulusal boyuta taşıyacaklarını belirtti.

 

Haber: Özlem KANAT

 

Alanlarındaki ilk devlet üniversitesi

İş Sağlığı ve Güvenliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nuri Güleşci, bölümlerinde mezun olan öğrenci olmadığını ve bu alanın Türkiye’de kurulan ilk devlet üniversitesi olduğunu belirterek uzman eleman kadrosunun ve ellerinde herhangi bir dokümanlarınım olmadığını söyledi.

Güleşci, İş Sağlığı ve Güvenliği derslerindeki konuları öğrencilere paylaştırıp onların da katkılarının olması gerektiğini ifade ederek asistan arkadaşların da desteğiyle bir araştırma yazısının nasıl yazılması gerektiğini ve hangi formatlarda olacağını gösterdikten sonra bu aşamaya geldiklerini belirtti. İş Sağlığı ve Güvenliğiyle ilgili kitaplarının şuanda toparlama aşamasında olduğunu vurgulayan Güleşci, gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra yönetime sunulacağını ve uygun görüleceği takdirde, öncelikle üniversitenin kendi içerisinde daha sonra ulusal olarak yayınlatabileceklerini dile getirdi.

 

“Bütün iş kazaları kitapta ele alınacak"

Öğrencilerin kendi ellerinde hazırlamış oldukları dokümanların olduğundan bahseden Güleşçi, öğrencilerin bu dokümanları meslek hayatlarında da daha başarılı bir şekilde uygulayacakları vurguladı.

Güleşci son olarak çıkarmayı planladıkları kitapta bütün iş kazalarını ele alarak ileride meslek hayatlarında bütün iş kollarında eksiklikleri önceden görmüş olacaklarını ve kendilerinden sonrakilere eser bırakmak için böyle bir yola koyulduklarının altını çizdi.

Bu haber 597 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.