SAĞLIK » Engelli vatandaşlar istihdam edilecek
13 Mayıs 2015 Çarşamba 

Gümüşhane Engeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Başkanı Serdal Dal, "Kabuğunu kıran engellilerimizin istihdama kazandırılması ve kendi yaşam aktivitelerinde bağımsızlığını sağlaması için elimizden gelenin en iyisini yapacağız" dedi.

 

 

Haber: Semih GÜNEY

 

Dal, engelliler haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, 10-16 Mayıs Engelliler haftasının Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede aynı anda kutlandığını hatırlattı.

 

Dernek vizyonlarının, istihdama kapalı grupların  aileleriyle bütün olarak sosyal hayata kazandırılması, moral ve motivasyonlarının yükseltilmesi olduğunu vurgulayan  Dal, derneklerinin tüm engel gruplarına hitap ettiğinin altını çizdi.

 

Gümüşhane engelliler Yardımlaşma  ve Dayanışma Derneği  olarak  il genelinde yürütülen engelli vatandaşlara  yönelik faaliyetlere tek çatı altında devam ettirdiklerini anlatan Dal, "Kabuğunu kıran engellilerimizin istihdama kazandırılması ve kendi yaşam aktivitelerinde bağımsızlığını sağlaması için elimizdeb gelenin en iyisini yapacapacağız. Gelin birlik olalım, güçlü olalım. Hizmet bizden, destek sizden. Engelleri birlikte aşmak dileğiyle herkese engelsiz yarınlar diliyoruz" diye konuştu.

Bu haber 854 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.