SİYASET » Vali Yavuz, Olucak ve Yağlıdere Köylerinde İncelemelerde Bulundu
23 Mart 2015 Pazartesi 

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, beraberinde İl Genel Meclis Başkanı Şerif Bayraktar, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan ve İl Genel Meclis Üyesi Zülfikar Bal ile birlikte Merkez ilçe Olucak ve Yağlıdere köylerini ziyaret etti.

 

Olucak Köyü’nde Muhtar Reşit Ayaz ve köylüler tarafından karşılanan Vali Yavuz, köy odasında köylülerle sohbet ederek, sorunlarını dinledi. Vali Yavuz daha sonra, İmera Manastırı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından restore edilecek olan Foster Konağı’nda incelemelerde bulundu.

 

Tarihi eserlerin korunmasına yönelik olarak İl Özel İdaresi'nin önemli çalışmalara imza attığını ifade eden Vali Yavuz, turizm sektöründeki arz ve talebin ekonomilerin önemli bir pazarı haline geldiğini belirterek, “Gümüşhane’nin turistik ürün arzı konusundaki zenginliklerinden biri olan Olucak Köyü’ndeki mimari doku ve tarihi eserler, kırsal ve kültür turizmi açısından alternatif tatil meraklıları için Gümüşhane’nin en önemli noktalarından biridir. Bu bölgede, sürdürülebilir turizm anlayışıyla hayata geçireceğimiz proje ile yerel halkın hayat standardı yükseltilecektir “ dedi.

 

Daha sonra, Yağlıdere Köyü’ne geçerek, köy muhtarı İdris Kazancı ve köylülerle sohbet eden Vali Yavuz, köylere kamu kaynağının aktarılması hususunda muhtarların birinci derecede sorumlu olduğunu ve yapılan çalışmaları yerinde bizzat takip etmeleri gerektiğini ifade etti. Köyde karşılaştığı çocuklara oyuncak dağıtan Vali Yavuz, daha sonra köyden ayrıldı.

Bu haber 638 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.