EKONOMİ » Gümüşhane’de İşgücü Piyasa Araştırması
19 Mart 2015 Perşembe 

Gümüşhane İŞKUR İl Müdürü dilek Şehnaz Aşıcı, 2015 yılı birinci dönem Gümüşhane İşgücü Piyasa Araştırması yapılacağını bildirdi.

 

Aşçı, yaptığı yazılı açıklamda, yürütülen çalışmalar kapsamında İŞKUR Gümüşhane İl Müüdürlüğü olarak işgücü piyasasında ihtiyaç duyulan mesleklerin tespiti için işverenleri ziyaret ettiklerini belirtti.

 

Çalışmalar kapsamında 16 Mart - 30 Nisan tarihleri arasında 185 işyerinin ziyaret edileceğinin ifade eden Aşçı, şunları kaydetti:

"Bu çalışma ile birlikte Gümüşhane işgücü piyasasının fotoğrafı çekilecek ve açık iş oranı hesaplanacaktır. Gümüşhane ilinde sektörlerin işgücü ihtiyacı tespit edilecek. Gümüşhane ilinin tamamında gerçekleştirilecek bu talep araştırması ile işgücünün yapısı, sektörler bazında çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımları, ihtiyaç duyulan işgücü için talep edilen eğitim ve beceri durumları, temininde güçlük çekilen meslekler ve teminde güçlük çekme nedenleri, 2016 yılı ortasında işgücü piyasasında mesleki değişim beklentilerine ilişkin bilgilerin derlenecek.”

Bu haber 1573 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.