TÜRKİYE » Güdük Necmi’den Kötü Haber
25 Aralık 2014 Perşembe 

Vücudunun sağ tarafında kısmi felç oluşan ve konuşmada sıkıntılar yaşayan oyuncu Halit Akçatepe (76) fizik tedaviye başladı.

 

Haber: Murtaza Şimşek


Ressam eşi Şinasi Bozatlı'nın İstanbul RenArt Sanat Galerisi'nde önceki gün açtığı "Hayatın Renkleri" adlı sergiye katılan Akçatepe'nin kızı Ebru Akçatepe Bozatlı, sergide babasının sağlık durumu hakkında önemli bilgiler verdi. Bozatlı, "Babam yüksek tansiyondan kaynaklı kısmi felç geçirdi. Eylül ayında da geçirmişti ve çabuk atlattı” dedi.


Ancak 6 gün önce yine rahatsızlandığını ve kısmi felç geçirdiğini belirten Bozatlı şunları ekledi: “Doktorları umutlu. Bu felci de atlatacağını söylediler. Çünkü daha öncekini çabuk atlatmıştı. Rahatsızlıktan hemen sonra fizik tedavisine başlandı. Yakında eski haline döneceğini ümit ediyoruz."

 

1938 Ordu’nun Ünye ilçesinde doğmuş olan usta oyuncu Akçatepe, ilk kez bir sinema filminde rol aldığında 5 yaşındaydı. Saint Benoit Fransız Lisesi mezunu olan Akçatepe, Tarık Akan, Filiz Akın, Metin Akpınar, Zeki Alasya, Münir Özkul ve Kemal Sunal'la birlikte kamera karşısına geçtiği "Tatlı Dillim" filmiyle şöhreti yakaladı.Yeşilçam’da sayısız filmde rol alan usta oyuncu, 1975'te rol aldığı "Hababam Sınıfı" filmindeki Güdük Necmi tiplemesiyle Türk Sineması'na adını yazdırdı.

Bu haber 1848 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.