SİYASET » ''Kadınlar Toplumun Temelini Oluşturmaktadır''
5 Aralık 2014 Cuma 

Vali Yavuz, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Avrupa ülkelerinden çok daha önce 5 Aralık 1934 tarihinde Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmiş olduğunu bu günün Türk milleti için ayrı bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

 

Haber : Meral Bolat

 

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü  tüm dünyada kadınların daha insanca yaşama isteğini dile getirdikleri bir mücadele ve dayanışma günü olarak kutlanmaktadır'' dedi.

 

Bizim kadınlarımızın geçmişten günümüze her zaman hak ettiği değeri gördüğünü ve hayatının her alanında aktif rol aldığının somut bir örneği olduğunu ifade eden Yavuz,  'Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Zira kadınlar, özelde ailenin genelde ise toplumun temelini oluşturmaktadırlar. “Cennet annelerin ayakları altındadır” buyruğuna yürekten inanan bir dinin mensubu olan bizler, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz" dedi. 

Bu haber 700 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.