SİYASET » Gümüşhane Atık Su Arıtma Tesisi törenle açıldı
26 Kasım 2014 Çarşamba 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın destekleriye Gümüşhane Belediyesi tarafından yapılan Atık Su Arıtma Tesisi, Telekonferans yöntemiyle Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıldı

 

Haber: Murat Harbi-Yavuz İnce

 

Hacı Emin mahallesinde Harşit Çayı kenarında kurulan atık su arıtma tesisi hizmete açıldı. Telekonferans yöntemiyle törene katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu "Gümüşhanevi Hazretleri manevi temizliği sağlamıştı. Bu topraklarda, şimdi biz de bu tesislerde mekânları ve derelerin temizlğini sağlayacağız. Gümüşhane’ye çok selamlar Allah hayırlı eylesin" ifadelerini kullandı. "Büyük İslam alimi Ahmed Ziyauiddin Gümüşhanevi'nin memleketi olan Gümüşhane'ye selam ve saygılarımızı sunuyoruz" diyerek konuşmasına başlayan Vali Yücel Yavuz ise açılışı yapılan tesisin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı İlbank ve Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün mali destekleriyle Gümüşhane Belediyesi tarafından 6 milyon tl harcanarak kullanıma hazır hale getirildiğini belirtti.

 

Tesisle ile birlikte Gümüşhane ve çevre yerleşim yerlerine hayat veren Harşit Çayı’nın sudan kaynaklanan kirlilikten arındırılmış olduğunu söyleyen Yavuz, emeği geçen Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza, Gümüşhane Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Tören alanında bulunan Vali Yücel Yavuz, Garnizon Komutanı Albay Erdal Eren, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Vali Yardımcı Şenol Kuran, İl Genel Meçlis Başkanı Şerif Bayraktar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Cemil Bayram, Kamu Kurum Müdürleri ve Belediye meclisi üyelerinin açılış kurdelesini kesmeleriyle tören sona erdi.

Bu haber 1079 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.