BİLİM TEKNOLOJİ » GŞÜ‘de Ar–Ge toplantısı düzenlendi
22 Temmuz 2014 Salı 

16 Temmuz Çarşamba günü Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu çok amaçlı salonunda Kalkınma bakanlığının düzenlediği ve TÜBİTAK destekli gerçekleştirilen ARAŞTIRMA ve GELİŞTİRME (AR-GE)  toplantısı düzenlendi.

 

Gümüşhane üniversitesi Akademisyenlerinin,öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin katıldığı toplantıda AR-GE hakkında bilgi verildi.

 

Ar-Ge ile ilgili açıklamalarda bulunan Yrd.Doç.Dr. Turgut Şahinöz “Elimizden gelen imkanları sunmak istiyoruz.Önemli olan bilimsel projeleri üretmek ve geliştirmek.”dedi.

 

HABER : Deniz ALTAŞ – M.Regaib BALLI

 

Hazırlıksız Başlamış Olduk

AR – GE projesinin 22 Hazirana 2015’e kadar sürecek olduğunu vurgulayan Yrd.Doç.Dr.Turgut Şahinöz “Hazırlıksız yakalanmış olduk.Bu kısa süre içerisinde sizlerle nasıl bir bilgi alışverişi yapabiliriz,kaynaklardan azami olarak nasıl yararlanabiliriz onu öğrenmemiz gerekli.Bundan sonra ki gelecek olan projeler bu sayede daha düzenli ve etkili olacak.”dedi.

 

Proje Yazım Konusunda Eğitim Verilecek

Aradaki zaman farkını kapatmak istediklerini ve bunun için eğitim düzenlemeyi düşündüklerini söyleyen Yrd.Doç.Dr.Turgut Şahinöz “Tüm akademik personele proje yazım konusunda eğitime almak istiyoruz. istiyoruz.Bu sayede proje Gümüşhane Üniversitesi (GŞÜ) olarak projesi sayımızı arttırmak ve etkin konumda olmayı amaçlıyoruz.Verilecek olan bu eğitim sonunda ise sertifikalandırma yapmayı düşünüyoruz.”dedi.

 

Bilimsal Araştırma Projesini (BAP) Birimini Genişletmek İstiyoruz

Gelecek olan projelerin gerekli alt yapısının üniversite ve dış kaynaklardan temin edilebileceğinden söz eden Şahinöz “Bap birimini geliştirme, genişletmek ve bunu proje ofisi şekline dönüştürmek istiyoruz.Tüm yurtiçindeki ve yurtdışındeki proje kaynaklarını araştırıp,sizlerinde yararlanabileceğiniz bir şekilde sunmayı amaçlıyoruz.Proje yazımı konusunda teknik ve profesyonel bir ekip kurarak elimizden gelen imkanları sizlere sunmayı amaçlıyoruz.”dedi.

Loading the player...
Bu haber 1339 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.