BİLİM TEKNOLOJİ » Tübitak deprem okuluna götürüyor
4 Haziran 2014 Çarşamba 

TÜBİTAK Pamukkale Deprem Bilim okulunda iletişim fakültesi lisans ve lisansüstü öğrencilerine ve medya mensuplarını ağırlayacak.

 

Deprem afetine hazırlık ve toplumun bilinçlendirilebilmesi açısından medya ve iletişim sektörünün hayati bir işlevi olduğunu belirten TÜBİTAK 16-20 Haziran tarihlerinde Pamukkale’de Deprem Bilim Okulu’nun 2014 eğitimleri düzenleneceğini açıkladı. Deprem Bilim Okulu’nun 2014 yılı hedef gruplarından birisini iletişim sektörü oluşturduğunu belirten kurum bu sebeple 16-20 Haziran tarihlerindeki etkinliğin iletişim fakültesi lisans ve lisansüstü öğrencilerine ve medya mensuplarına yönelik olarak yapılacağını ifade etti.

 

Deprem Bilim Okulu TÜBİTAK desteği ile bu yıl 3. kez düzenlenecek bir Bilim ve Toplum etkinliği olduğunu açıklayan TÜBİTAK Bilim ve Toplum etkinlikleri ile ilgili alandaki profesyonellere/öğrencilere değil, diğer toplum kitlelerine bilimsel kavramların farklı yöntem ve araçlarla aktarılmasını hedeflediğini bildirdi. Etkinlik kapsamındaki eğitimler mesleğe yönelik teorik eğitim şeklinde olmayıp, saha gezileri ve laboratuar uygulamaları ile görselleştirilmiş ve uygulamalı eğitimler olup, herkesçe anlaşılabilecek içerikte verilmektedir. Eğitim Programı özetle aşağıda verilmiştir:

 

16 Haziran Pazartesi: Ulaşım ve Konaklama

17 Haziran Salı: Deprem ve Zemin Hasarları Eğitimi, Pamukkale Fay Hattına Saha Gezisi

18 Haziran Çarşamba: Yapısal Hasarlar konulu eğitim, Babadağ heyelan alanına Saha Gezisi

19 Haziran Perşembe: Tarihi Buldan Evlerine Gezi, Laboratuar Uygulamaları, Binaların Güçlendirilmesinde Yeni Yaklaşımlar

20 Haziran Cuma: Yarışma: “Depreme Dayanıklı Bina Yapıyoruz”

 

Etkinlik tüm katılımcılara ücretsiz olup, Pamukkale’nin eşsiz güzelliğinde Pamuksu Otelde (www.pamuksuhotel.com)gerçekleştirilecektir. Konaklama, iaşe ve program süresince gezi maliyetleri TÜBİTAK tarafından karşılanmaktadır. Katılımcıların sadece bulundukları yerden Denizli’ye ulaşımlarını ve geri dönüşlerini sağlamaları gerekecektir.

 

Güncel bilgileri ve duyuruları twitter.com/deprembilim adresinden takip edebilirsiniz

Başvuru formuna verilen linkten ulaşabilirsiniz.

Bu haber 866 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.