GÜNCEL » Gümüşhane'de kutlu doğum haftası
24 Nisan 2014 Perşembe 

Gümüşhane İl Müftülüğü tarafından, Atatürk Kültür Merkezi’nde, Kutlu Doğum Programı düzenlendi. Programa konuşmacı olarak Yükseköğretim Kurumu Üyesi Prof. Dr. Osman Öztürk katıldı. Programa Gümüşhane halkı büyük ilgi gösterdi.

 

Kur-an’ı Kerim tilaveti ile başlayan programa, Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, Gümüşhane İl Müftüsü Dr. Süleyman Aktaş, Gümüşhane İl Emniyet Müdürü Hüseyin Ümit Yüksel, protokol üyeleri ve çok sayıda dinleyici katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Aktaş, Peygamber Efendimiz’e salat-u selam getirerek sözlerine başladı. Programda konuşan Günaydın, programa teşriflerinden dolayı Osman Öztürk’e teşekkür ederek, kutlu doğum haftasının herkese hayırlar getirmesini diledi. Cenabı hakkın varlıklar alemini yarattığını ve daha sonra eşrefi mahlukat olarak insanı yarattığını belirten Öztürk, insanların bu varlıklara sahip çıkmaları gerektiğini söyledi.

 

Avrupa’nın sosyal ve içtimai hayatta Türkiye’nin çok gerisinde olduğunu belirten Öztürk, Allah’tan tekrar Gümüşhane’ye gelmeyi, Gümüşhane halkı ile tekrar buluşmayı nasip etmesini dileyerek konuşmasını noktaladı. Program sonunda misafirlere ve Gümüşhane halkına etli pilav dağıtıldı.

Loading the player...
Bu haber 929 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.